Değerli Öğrencilerimiz,
Dil sınavı hakkında dün size iletilen mesaj ile ilgili yanlış anlaşmaları gidermek için, aşağıdaki uyarıları dikkate almanız önemle rica olunur:
1- Sınav sistemine şu an giriş yapmanız mümkün değildir. Bununla ilgili size bilgi verilecektir. Yayımlanan duyuruda, adaylara e-posta ile bilgi verileceği zaten bildirilmiştir. Lütfen bunu bekleyiniz. 
2- Sınav yönergesinin https://esinav.ankara.edu.tr/ adresinde olacağı bildirilmiştir. Bu yönerge yayımlandığında, sayfanın alt kısmında, diğer yönergeler gibi görünür halde olacaktır. Lütfen bunun  için de bekleyiniz. Sınav 7 Şubat tarihinde yapılacağı için, yönergeyi incelemek ve hazırlanmak için, yeterince süreye sahip bulunmaktasınız. 
3- Tüm bilgilendirmeler erasmus.ankara.edu.tr sayfasında yayımlanacak ve e-posta ile size iletilecektir. 
Saygılarımızla,
AB Eğitim Programları Koordinatörlüğü
 
Değerli Öğrencilerimiz,
2021-2022 Erasmus Öğrenim Hareketliliğine başvuran ve başvuruları uygun olan (tüm belgeleri sisteme tam ve zamanında yüklenmiş, başvuru formu imzalanmış) adaylar için, Erasmus Yabancı Dil Sınavı, 7 Şubat 2021, Pazar günü Saat 10:00‘da, “https://esinav.ankara.edu.tr” sisteminden, çevrimiçi ve çoktan seçmeli olarak gerçekleştirilecektir. 
Adayların, sınavın yönergesini https://esinav.ankara.edu.tr adresinden kontrol etmeleri ve gerekli teknik koşullara sahip olarak sınava katılmalarını önemle rica ederiz. 
Sınava katılma hakkı bulunan tüm öğrencilere, e-posta ile de bilgi verilecek olup, hatalı başvuru yapanların sınava dahil edilmeleri mümkün değildir. Erasmus öğrenim hareketliliğine 2021-2022 Bahar Döneminde katılmak isteyenler, Nisan ayında düzenlenmesi planlanan diğer sınava başvuru yapabileceklerdir. (Bu sınava ilişkin ayrıca duyuru yapılacaktır) 
Sınava katılmak istediğini beyan ettiği halde, katılmayan adayların, gelecek Erasmus başvurularına ilişkin toplam puanlarından 5 puan eksiltilecektir.  
Saygı ile duyurulur.
AB Eğitim Programları Koordinatörlüğü