Erasmus Yabancı Dil Sınavı 2019-20 Sonuçları

Değerli Adaylar,

22 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilen, Erasmus yabancı dil düzey belirleme merkezi sınavı sonuçları aşağıda açıklanmıştır. 

 

Bu sınavlara girmiş olan öğrencilerimizin puanları, öğrenim / staj hareketliliği başvuru son günlerini takiben sisteme otomatik olarak yüklenecektir. Öğrenciler puanlarını başvuru sisteminden de kontrol edebilirler. 

Sınava başvurup  da  mücbir bir sebep olmaksızın katılmayan öğrencilerden/personelden, Erasmus kapsamındaki herhangi bir hareketliliğe başvurmaları halinde, ağırlıklı seçim puanlarından “-5 puan” düşürülecektir.

Merkezi yabancı dil sınavına girmiş olan ancak başka bir geçerli dil puanını kullanmak isteyen adaylar, sistemden ilgili dil puanı seçeneğini ve puanını girmelidirler. Ayrıca bu puanı gösteren belgelerini, başvuru belgelerine (sistemdeki dosyalar bölümüne bir kopyasını yüklemek suretiyle)  eklemelidirler. Kabul edilen diğer puan türleri, “Öğrenim ve Staj Hareketliliği İlanları”nda yer alacaktır.

Geçmiş yıllarda düzenlediğimiz merkezi bir sınavının sonucunu kullanmak isteyen adaylar, bu sınav sonuçlarını kullanmak istediklerini belirten bir dilekçeyi, başvurularına (sistemdeki dosyalar bölümüne bir kopyasını yüklemek suretiyle) ekleyebilirler.

Sınav sonuçlarının yanında, puanların CEFR karşılıkları belirtilmiştir. Adayların gelecek aşamalardaki işlemlerinde bu karşılıklar esas alınacaktır. 

Saygı ile duyurulur.

AB Eğitim Programları Koordinatörlüğü