“Let’s Play Together” Projesi İçin Katılımcı Olmak İster Misiniz?

Map Unavailable

Ankara Üniversitesi AB Gençlik Programı Ofisi tarafından geliştirilerek 1 Şubat 2013 tarihinde Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na sunulan “Let’s Play Together” isimli projemiz başarılı olmuştur. AB Komisyonu’ndan sağlanan 24.230,50 € hibe ile 20-29 Eylül 2013 tarihleri arasında Cebeci, Tandoğan, Dışkapı ve Gölbaşı kampüslerimizde etkinlikler düzenlenecektir. Bisiklet, satranç, yüzme, yapay duvar tırmanışı ve çeşitli sportif etkinliklere Türkiye, Yunanistan, Gürcistan, Azerbaycan, Ukrayna ve Moldova’dan 42 yabancı genç katılacaktır.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Kasım 2012’de Ankara Üniversitesi’nin spor kapasitesinin öğrenciler tarafından bilinirliğinin arttırılması, öğrencilerin spora teşvik edilmeleri, üniversite genelinde AB Gençlik Programları hakkında farkındalık yaratılması hedefleri doğrultusunda proje geliştirmeye karar verdi. Başkanlığa bağlı AB Gençlik Programı Ofisi tarafından 3 ay süren çalışmalarla yurtdışı ortakları bulundu ve proje geliştirildi.

Öğrencilerin spor yoluyla sağlıklı yaşamaları için onları desteklemeyi sağlayacak faaliyetler gerçekleştirilmesi planlandı. Projede yurt dışından katılan katılımcılar için ise yaygın eğitim metotları kullanarak katılımcıların aktif vatandaşlık yönlerinin geliştirilmesi ve kültürler arası öğrenme yoluyla gençlerin önyargılarının kaldırılması amaçlanmaktadır. Öğrencilerimizin de katılımına açık olacak olan faaliyetler AB Gençlik Programı Ofisi’nden Burak Demircan’ın proje koordinatörlüğünde 4 kişilik bir takım tarafından gerçekleşecektir.

Projenin hazırlık, uygulama ve değerlendirme aşamalarında görev almak isteyen Ankara Üniversitesi öğrencilerinin CV ve motivasyon mektubu hazırlayarak 12 Mayıs 2013’e kadar genclik@ankara.edu.tr adresine eposta ile başvurmaları gerekmektedir.

Proje Hakkında: https://www.facebook.com/pages/Lets-Play-Together/237867523022518