LAMER İspanyolca ve Portekizce Kursu Duyurusu

Dünyada en çok kullanılan üçüncü dil olan İspanyolca, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Amerikan Devletleri Örgütü, Latin Birliği gibi uluslararası ve bölgelerarası organizasyonların resmi dillerinden biridir. Ülkemizin, İspanyolca’yı resmi dil olarak kullanan 21 ülkeyle ilişkilerinin artmakta olduğu değerlendirilerek merkezimizde A1, A2, B1 ve B2 seviyelerinde İspanyolca Yabancı Dil kursu düzenlenecektir.

Ayrıca Portekizcenin dünyada artan etkinliğiyle birlikte, Brezilya, Portekiz ve Portekizce konuşan diğer 6 ülke ile ilişkilerimizin artmakta olduğu değerlendirilerek merkezimizde A1, A2, B1 ve B2 seviyelerinde Portekizce Yabancı Dil kursu da düzenlenecektir. Eğitim Programlarımız haftada 6 saat (iki gün) olmak üzere iki ay boyunca toplamda 48 saat olarak devam edecektir. Öncelikle kamu kuruluşu mensupları ve üniversite öğrencilerine yönelik tasarlanan ve hafta içi akşam saatlerinde düzenlenecek eğitim; dinleme, konuşma, okuma ve yazma çalışmalarından oluşacaktır.

Merkezimizde 20 Kasım 2017 – 12 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan kurs programlarına http://latinamerika.ankara.edu.tr/ web adresinden ön kayıt yaptırılabilmekte, kurs dönemi ve içeriği hakkında ayrıntılı bilgiye Merkezimiz telefonlarından (0312 215 24 84 / 213 89 97) ya da lamerkurs@ankara.edu.tr mail adresine mail atarak ulaşılabilmektedir.