Ludwigsburg’da Gerçekleştirilen Uluslararası Seminer Tamamlandı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ile Ludwigsburg Üniversitesi ortaklığında gerçekleştirilen “Sosyal, Ekonomik ve Hukuki Boyutlarıyla Türkiye, Almanya ve Avrupa Birliği” başlıklı uluslararası seminer 26 Kasım – 02 Aralık 2016 tarihleri arasında Almanya’nın Ludwigsburg kentinde gerçekleştirildi. İki üniversiteden öğrenci ve akademisyenlerin katıldığı uluslararası etkinlikte katılımcılar, Avrupa Birliği’nin kurumsal, hukuki ve finansal yapısı gibi teorik konuların yanı sıra Türkiye ile Almanya ve Avrupa Birliği arasındaki sosyal, ekonomik ve hukuki ilişkileri çok boyutlu bir biçimde ele alarak, güncel durumu ortaya koydular.

Açılış konuşmasında Ankara ve Ludwigsburg arasındaki akademik işbirliğinin önemine vurgu yapan Ludwigsburg Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Wolfgang Ernst, üniversiteler arası iletişimin çok kültürlü toplumlarda özel bir önem taşıdığını da ifade etti.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden Dr. Osman Tezgel ve Dr. Başak Bak; Ludwigsburg Üniversitesinden de Prof. Stefan Faiß, Prof. Dr. Jörg Dürrschmidt ve Ms. Dorothee Steiger tarafından organize edilen uluslararası seminer, sadece akademik ve entelektüel bilgi paylaşımı açısından değil, iki kurumdan öğrenci ve akademisyenlerin değişimi ve işbirliği ile ilgili önemli adımların da atıldığı bir etkinlik olarak başarılı bir biçimde tamamlandı.

Ludwigsburg’da Gerçekleştirilen Uluslararası Seminer Tamamlandı