Erasmus+ Programı dahilinde, Ankara Ticaret Odası Koordinatörlüğünde 12 Üniversitenin katılımıyla oluşan “Yeni İş Tecrübeleri için Ankara Konsorsiyumu” (YİTAK) Projesi, Erasmus staj faaliyetinden yararlanmak isteyen öğrencilere hibe desteği sağlayacaktır.
Öğrenciler, bir işletmeyle eşleşmek üzere, proje kapsamında oluşturulacak havuza başvurabilecek ya da staj yapacakları işletmeyi kendileri bulmayı tercih edebileceklerdir. Bu iki yoldan herhangi biri sonunda bir işletmeden kabul almış olan öğrencilerin hibe almak amacıyla Koordinatörlüğümüzün açacağı çevrimiçi başvuru döneminde, öncelikle “app.erasmus.ankara.edu.tr” adresi üzerinden kabul mektuplarıyla beraber başvuruda bulunmaları gerekmektedir. YİTAK havuzundaki işletmelerin profilleri tüm öğrenciler için uygun olmayabileceği ve havuza başvuran tüm öğrenciler bir işletmeyle eşleşemeyebileceği için, öğrencilerin kendi staj kurumlarını bulmaları tavsiye edilir. 
YİTAK kapsamında seçilecek öğrenci sayısı, konsorsiyum kapsamında alınacak hibe durumuna göre her başvuru dönemi için farklılık gösterebilir. 
YİTAK Erasmus staj hareketliliği için yayımlanacak ilan için sayfamızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz.