Belgeler ve Formlar

Yapmanız gerekenlerle ilgili olarak lütfen aşağıdaki yol haritasından yardım alınız.

Erasmus Staj Yol Haritası

2018 Erasmus KA 103 Uygulma El Kitabı 

Kurum ID Kodu: TR ANKARA01

Aşama Belge 1 Belge 2 Belge 3 Belge 4 Belge 5
İlk Başvuru Öğrenci Staj Hareketliliği Başvuru Formu Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi (Merkezi sınava girenler hariç) Transkript Özgeçmiş Davet Mektubu (Gidilecek kurumdan öğrenci tarafından temin edilecektir. Başvuru için orjinal, taranmış ya da faks yoluyla gelen imzalı belgelerin hepsi kabul edilmektedir. Belgede öğrencinin Erasmus Staj Hareketliliği faaliyeti kapsamında çalışacağı konu ve net tarihler belirtilmelidir.)
Gitmeden Önce Learning Agreement For Traineeship (Training Agreement) Sözleşme – Doldurulmadan önce Ziraat Bankasından vadesiz avro hesabı açtırılmalıdır. Ofise gelerek imzalanacaktır) Erasmus Öğrenci Beyannamesi (Lütfen indirip okuyunuz)   Pasaport Harç Muafiyet Formu (isteğe bağlı)
Gittikten Sonra Gönderilecek Learning Agreement For Traineeship (Training Agreement) (eğer anlaşmada değişiklik söz konusu ise)        
Dönerken Getirilecek Katılım Belgesi (Karşı kurumun antetli kağıdına  basılmış ya da LA belgesinin “after the mobility” kısmı onaylatılarak; ıslak imzalı, mühürlü, staj faaliyetinizin detayları ve başlangıç-bitiş  tarihlerinin net olarak belirtilmiş olması gerekmektedir.        
Döndükten Sonra Ofise Sunulacak Nihai Rapor (Mobility Tool üzerinden, doldurulacaktır)Açıklama için tıklayın Katılım Sertifikası / LA After the mobility Pasaport Fotokopisi     

 

DİKKAT! 25 yaşını doldurmamış tüm öğrenciler, pasaport harcından muaftır. 25 yaşından büyük öğrenciler, pasaport harcından muaf olabilmek için yukarıdaki formu doldurarak önce kendi akademik birimlerine onaylatmalı, daha sonra Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına (Tandoğan Kampüsü) teslim etmelidir. Buradan alınacak onay yazısı ile Ankara Defterdarlığına gidilerek yazı alınması, sonrasında Ankara Emniyet Müdürlüğüne gidilmesi gerekmektedir.

Yardımcı Tablolar

Erasmus ID Kodlari

Yabanci Dil Sinavlari Esdegerlikleri 14 02 2014

ISCED97_Erasmus_subject_area_codes
Ulke Kodlari Tablosu