Yapmanız gerekenlerle ilgili olarak lütfen aşağıdaki yol haritasından yardım alınız.

Erasmus+ Staj Yol Haritası

Kurum ID Kodu: TR ANKARA01

Aşama Belge 1 Belge 2 Belge 3 Belge 4 Belge 5
İlk Başvuru Öğrenci Staj Hareketliliği Başvuru Formu Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi (Merkezi sınava girenler hariç) Transkript Davet Mektubu (Gidilecek kurumdan öğrenci tarafından temin edilecektir. Başvuru için orjinal, taranmış ya da faks yoluyla gelen imzalı belgelerin hepsi kabul edilmektedir. Belgede öğrencinin Erasmus Staj Hareketliliği faaliyeti kapsamında çalışacağı konu ve net tarihler belirtilmelidir.)
Gitmeden Önce Learning Agreement For Traineeship (Training Agreement)
AU-learning-agreement-for-traineeships
Örnek Training Agreement
Sözleşme – Doldurulmadan önce Ziraat Bankasından vadesiz avro hesabı açtırılmalıdır. Ofise gelerek imzalanacaktır. Sigorta (Sağlık, Kaza, Mesuliyet sigortalarını içeren)
Dönerken Getirilecek Katılım Belgesi (Karşı kurumun antetli kağıdına  basılmış ya da Learning Agreement for Traineeship belgesinin “after the mobility” kısmının onaylatılmış(imzalı ve mühürlü) halidir.  
Döndükten Sonra Ofise Sunulacak Katılım Belgesi erasmusport.ankarara.edu.tr  adresine yüklendikten sonra, AB Ofisi ilgili personeli sistemde belirtmiş olduğunuz kişisel mail adresinize Beneficiary Module üzerinden Bağlantı Linki gönderecektir. Nihai Rapor (Beneficiary Module) üzerinden, doldurulacaktır). Tamamlanan nihai raporu, mutlaka PDF olarak indirip erasmusport.ankarara.edu.tr hesabınıza yüklemeniz gerekmektedir.

*Yukarıdaki işlemlerden sonra Erasmus+ stajının tanınma süreci tarafımızca başlatılacaktır(Diploma Ekine İşlenmesi)

DİKKAT! 25 yaşını doldurmamış tüm öğrenciler, pasaport harcından muaftır. Pasaport harcından muaf olabilmek için Pasaport Harcı Muafiyet Formunu doldurarak önce kendi akademik birimlerine onaylatmalı, daha sonra Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına (Tandoğan Kampüsü) teslim etmelidir. Buradan alınacak onay yazısı ile ilgili Nüfus Müdürlüğüne başvurulması gerekmektedir.

Yardımcı Tablolar

TOMER-Dil-Kursu-Dilekcesi(1)