Belgeler ve Formlar

Yapmanız gerekenlerle ilgili olarak lütfen aşağıdaki yol haritasından yardım alınız.

Erasmus Staj Yol Haritası

2020-uygulama-el-kitabı

Kurum ID Kodu: TR ANKARA01

Aşama Belge 1 Belge 2 Belge 3 Belge 4 Belge 5
İlk Başvuru Öğrenci Staj Hareketliliği Başvuru Formu Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi (Merkezi sınava girenler hariç) Transkript Özgeçmiş Davet Mektubu (Gidilecek kurumdan öğrenci tarafından temin edilecektir. Başvuru için orjinal, taranmış ya da faks yoluyla gelen imzalı belgelerin hepsi kabul edilmektedir. Belgede öğrencinin Erasmus Staj Hareketliliği faaliyeti kapsamında çalışacağı konu ve net tarihler belirtilmelidir.)
Gitmeden Önce Learning Agreement For Traineeship (Training Agreement)

AU-learning-agreement-for-traineeships

Örnek Training Agreement

Sözleşme – Doldurulmadan önce Ziraat Bankasından vadesiz avro hesabı açtırılmalıdır. Ofise gelerek imzalanacaktır)   Sigorta (Sağlık, Kaza, Mesuliyet sigortalarını içeren) Gidiş OLS sınavı (online sistem üzerinden)
           
Dönerken Getirilecek Katılım Belgesi (Karşı kurumun antetli kağıdına  basılmış ya da LA belgesinin “after the mobility” kısmı onaylatılarak; ıslak imzalı, mühürlü, staj faaliyetinizin detayları ve başlangıç-bitiş  tarihlerinin net olarak belirtilmiş olması gerekmektedir.        
Döndükten Sonra Ofise Sunulacak Nihai Rapor (Mobility Tool üzerinden, doldurulacaktır) Katılım Sertifikası / LA After the mobility Pasaport Fotokopisi  Dönüş OLS sınavı (online sistem üzerinden)  

 

DİKKAT! 25 yaşını doldurmamış tüm öğrenciler, pasaport harcından muaftır. 25 yaşından büyük öğrenciler, pasaport harcından muaf olabilmek için yukarıdaki formu doldurarak önce kendi akademik birimlerine onaylatmalı, daha sonra Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına (Tandoğan Kampüsü) teslim etmelidir. Buradan alınacak onay yazısı ile ilgili Nüfus Müdürlüğüne başvurulması gerekmektedir.

Yardımcı Tablolar